PTT Kredi Fırsatları


PTT’den kredi kullanmak binlerce emekli olan vatandaş için oldukça doğru bir seçenek. Çünkü sürekli olarak bankalar uzun prosedürler ve yüksek faizlerle yorucu olabiliyor. Bunun yerine kamuya ait bir işletmeyle birlikte aynı miktarları daha uygun maliyetlere sağlayabiliyorlar. Yapılması gerekenlerin başında emekli olmanız veya gelir belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

 Emekliler sadece kimlikleriyle gidip, ihtiyaç kredi kullanmak istediklerini belirterek işlemlerini halledebiliyor. Dikkat edilmesi gereken en yüksek taban limit 60.000TL olarak ayarlanmıştır. Yani herhangi bir taşıt veya konut kredisi kullanılması mümkün olmuyor. Diğer seçenekler için direk bankalarla görüşmelerin yapılması gerekmektedir. Bu nedenle PTT’nin sunduğu kredi fırsatları, yine bankalar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Düzenlemelerin yapılıp, devamlı olarak sisteme girilen işlemler normal bankalar üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle PTT kurumu bir aracı görevini üstlenmektedir. Buradaki müşteri talepleri, bankalara iletilir ve onay alırsanız hemen şubelerden paranızı tahsil edebilirsiniz.

PTT Kredi Fırsatları Nelerdir?

PTT bilindiği gibi ülkemizde başta postacılık olmak üzere, tüm evrakların kişilere ulaştırılmasını sağlayan devlet kurumudur. Bu alan birkaç sene önceden beri başta emekliler olmak üzere, belli bir limite kadar tüm vatandaşlara kredi kullanma hakkı tanımaktadır. Yapılan düzenlemeler genel olarak baştan sona geliştirilen ve aynı zamanda diğer taraftan faiz oranlarının uygunluğuyla bilinmektedir. Temel olarak PTT emeklilerine sunulan kredi olanakları olmak üzere, en fazla 60.000TL kullanılmasında kolaylıklar sağlamaktadır. Anlaşmalı olduğu bankaların bu alandan gelen başvurulara daha pozitif yaklaştığı bilinmektedir. Çünkü sadece bu sistemden faydalanan çok büyük bir müşteri potansiyeli bulunmaktadır. Banka yetkilileri bu noktadan maaş alan kişilere çok rahat kredi verebiliyor.

Örneğin bir PTT emeklisi, sadece kimliği götürüp hemen kredi başvurusu yapıp aynı gün işlemlerini tamamlayabilir. Diğer taraftan tüm bankaların sundukları kredi fırsatlarından yararlanmak için yapılacaklar, çok uzun işlemlere tabi tutulmakta ve aranan kriterlere sahip olmak emekliler adına zor oluyor. Bu nedenle zaten aylık geliri net olan kişiler PTT vasıtasıyla hemen kredilerini tahsil edip, talep ettikleri miktarlara kavuşuyorlar.

PTT ile Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

PTT ile anlaşmalı bankalar birçok konuda yardımcı olmak zorunda kalıyor. Bunların birincisi faiz oranları çünkü hem yeni bir müşteri hem de tartışması geri ödeme alacağı garanti bir durumdur. Bu nedenle kredi faizleri bu sistemde biraz daha düşmektedir. Hatırı sayılır bir imkan sunulmadıktan sonra normal bir bankayla çalışmanın farkı olmayacaktır.

PTT aracılığıyla Denizbank’tan kredi çekmek isteyenler, her derde deva isimli krediyi kullanabilirler. İhtiyaç kredisi adı altında verilen bu krediler 1.000TL’den 36.000TL’ye kadar çıkabiliyor.

ING Bank kredi postam isimli çalışmayla, 2.500TL’den 45.000TL’ye kadar kredi çekebilir ve otomatik olarak birçok olanaktan yararlanabilirsiniz.

PTT Aracılığıyla Kredi Kullanmak Avantajlı mı?

PTT Aracılıyla kredi kullanmanın avantajları oldukça yüksektir. Devamlı olarak bankaların çıkardıkları zorluklar yerine, emekliyseniz sadece kimliğiniz değilseniz gelir belgenizle hemen anlaşmalı bankalardan işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Diğer taraftan tüm evrak karmaşası ortadan kalkarken, tek bir noktadan otomatik olarak ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kendi bünyelere göre daha düşük faizler uygulamak zorundalar, kesinlikle ihtiyaç kredisi kullanmak adına doğru bir seçim olacaktır. Ancak taşıt ve konut kredisi kullanılamayan kurumların başında gelmektedir. En yüksek 60.000TL olması yine bankalarla anlaşılmalı olduğunu göstermektedir, bu nedenle belli bir miktarın üzerine çıkılmamaktadır. PTT’den kredi kullanmak son derece kaliteli ve hızlı bir bankacılık işlemi olacaktır.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir