Kredi Kartından Hesaba Para Aktarma


Kredi kartından hesaba para aktarma yöntemleri her banka için farklı gelişmektedir. Düzenli olarak kullanılan ve her ay giderlerimizi karşılayan kartlardan normal hesaplarımıza aktarım yapmakta mümkün. Birkaç seçenek dışında tüm bankalar bu uygulamaya geçiş yapmış durumda. Hangi bankayla çalışıyorsanız o bankanın müşteri temsilcilerine bağlanarak da en yaralı bilgileri alabilirsiniz.

Cep telefonlarının artık neredeyse her konuda pratik bir hal alması bu durumda da oldukça işe yaramaktadır. Müşterisi olduğunuz bankaların uygulamalarını indirip, neler yapabileceğinize yakından göz atabilirsiniz. Sadece size özel kampanyalar ve diğer tüm yeniliklere bu noktalardan ulaşabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı EFT Yöntemleri Nelerdir?

Sürekli olarak bankaların EFT masraflarının ne kadar olduğu sorusu ve cevaplar alındığında çok pahalı oldukları gerçeğiyle karşılaşmaktayız. Hayatımızın bir parçası haline gelen kartlar hakkında daha fazla bilgi edinmekte yarar var. Birçok banka yakın zamana kadar 40 lirayı bulan aktarım ücretleri kesmekteydi ve her sene biraz daha yükselmekteydi.

Artık internet bankacılığı sayesinde hem daha az efor harcayarak hem de kullanılmakta olan alanların ne kadar etkili olduklarının farkına varılması sağlandı. Normal banka kartlarında para olması, çok rahat bir şekilde para aktarımlarının gerçekleşmesi için yeterli olacaktır. Fakat banka hesaplarının ne zaman nakit olup olmayacağı belli olmamaktadır. Bir anda gelen ödemeler maddi anlamda zorluklar yaşatmaktadır. Bununla birlikte kredi kartı kullanarak kendi hesabınıza para atmak için bilinmesi gerekenleri uygulayarak normal bir gidişata başlangıç yapabilirsiniz.

Hangi Bankalar Kredi Kartından EFT Yapmaktadır?

Ziraat Bankası kredi kartından EFT yapmak için göndereceğiniz miktar çok önemlidir. Aynı zamanda havale ve EFT arasındaki farkı da unutmamak gerekmektedir. Bununla birlikte gösterilmekte olan hedefler için direk olarak bahsi geçen tüm çalışmalar maddi kesintilere tabi tutulur. Havale aynı banka arasında para gönderimi anlamına gelmektedir. EFT ise farklı bankalar arasındaki aktarıma denilmektedir. EFT yapmanız halinde çok büyük rakamlarda bile 20 TL gibi rakamlar uygulanmaktadır. Müşteri temsilcisini arayarak, kullanmak istediğiniz alanlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

kredi kartından EFT yapılır mı

Garanti Bankası kredi kartı EFT işlemleri için izlenilecek yol, internet şubesi yardımıyla çok kolay olacaktır. Para transferi noktasına gelip, EFT seçeneğini tıklayıp direk olarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 7/24 kullanılmakta olan müşteri hizmetleri aracılığıyla kullanmakta olduğumuz noktalarla ilgili soru ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

TEB Bankası kredi kartı kullanarak EFT yapmak için atılması gereken adımlar çok basit. Hemen internet bankacılığı uygulamasını indirin ve vadesiz hesabınıza veya istediğiniz bir hesaba aktarım yapın. Para transferi alanına gelip, talep edilen işlem için birkaç seçenek doldurmanız yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Limitim Olmazsa Aktarım Yapabilir miyim?

Kredi kartınızda limit olmaması durumunda işleminiz gerçekleşmeyecektir. Çünkü normal hesabınızdan bir farkı kalmayacaktır. Normal şartlarda yapacağınız alışverişlerle eş değer bir durum olacaktır. Kredi kartı limit artırım işlemleri için yapılacaklar, her banka için farklı şekillense de yine kredi notu çok büyük önem taşımaktadır. Bu puanla maddi olanakların artması için, zorunlu hale gelmiş durumda.

kredi kartından EFT yapmak

Tüm finansal kuruluşlar sağlayacakları desteği bu yönde şekillendiriyorlar. Düzenli olarak kullanılan kredi kartları da tamamen bu tarz durumlara göre limitler değişecektir. Yapılması gerekenlerden önce hangi bankayla çalışmaktaysanız, hemen iletişime geçip bilgi alabilirsiniz. Kredi kartından hesaba para aktarma yöntemleri neredeyse tamamen bu yöntemlere dayatılmaktadır.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir