Kredi Kartına Limitinden Fazla Para Yatırma


Kredi kartına fazla para yatırılması halinde olabilecekleri merak edenler için açıklayıcı bir metin sizlerle. Bilindiği gibi uzun yıllardır nakit taşımak yerine, acil durumlarda ve diğer nedenler ötürü kredi kartı kullanılmaktadır. Yapmakta olduğumuz alışverişler için binlerce harcayabiliriz. Bir spor ayakkabı bile şimdilerde 700-1200TL arasında değişebiliyor. Durum böyle olunca limitler ve borçlanmalar konusunda sorun yaşanıyor. Düzenli olarak geri ödeme yapılması halinde hiçbir problem yaşanmayacaktır. Taksitli yapılan işlemler, kısmi şekilde ödense de limitler düşmektedir.

He ay düzenli olarak maaş alır gibi gelen borçlar ödenmektedir. Birde bu borçlara karşılık, daha fazla para aktarımda neler karşılaşılmaktadır, gibi sorular merak ediliyor. Ancak fazla bir şekilde para yatırmanız durumunda diğer ay ekstre ödeme derdinden kurtulmuş olursunuz. Böyle bir aktarım yapmanız paranızın boşa gitmesine neden olamaz.

Kredi Kartına Limitinden Fazla Para Yatırmak Sorun Çıkartır mı?

Kredi kartına fazla para yatırmak için yaşanılan problemler sadece karışıklık yaşanmışsa gerçekleşecektir. Düzenli olarak he ay yatırdığınız kredi kartı borcunuz, size hiçbir problem çıkartmayacaktır. Ancak yapılan harcamaların yerine konulmaması daha büyük aksaklıkların yaşanmasına kapı açacaktır. Bankalar son yıllarda sürekli olarak ödemelerin yapılmadığı ve borçlanmaların hat safhaya ulaşmasına neden oldu. 2 milyon kadar banka borçlusunun olması nedeniyle artık daha temkinli yaklaşılmaktadır.

kredi kartına limitinden fazla para yatırınca ne olur

Müşteri olarak beklenilen üzerinde para yatırmanız, banka tarafından hemen fark edilecektir. Aynı zamanda diğer bankacılık işlemleri adına yapılan çalışmalar içinde hayati önem taşımaktadır. Düzenlemeler ve yeni kanunlar bu konuya göre hiçbir şey ifade etmiyor. Kredi kartları kullanılmaya başlanıldığı ilk günden beri fazla aktarım hakkı tanımaktadır. Çünkü fazla para olursa otomatik olarak yine sizin paranız olup, diğer ayki harcamalarınızdan düşülecektir. Kayıtlarda resmi olarak elden yatırmış gibi işlem görecektir.

Bu da ATM ve diğer ödeme noktalarında harcayanız zamanın geri kazanılması anlamına gelir. Bilinene göre ödenecek borca göre çok yüksek miktar yatırılmamış. Böyle durumla nasıl karşılaşacağı bilinmiyor. Fakat 1.5000TL olan borcunuzu 2.000 olarak yatırmanızda bir sakınca bulunmamaktadır.

Kredi Kartına Fazla Para Yatırmanın Dezavantajları Nelerdir?

Kredi kartına fazla para yatırmanın dezavantajları hakkında şikayetler ne kadar az olsa var. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kartların iptal edilme süresince yaşanmaktadır. Bir kullanıcı 2 TL farkla kapattığı kartından dolayı haciz vakasıyla karşılaşmıştır. Diğer taraftan fazla para olması, nakit avans çekimlerinde yine kesinti ve faizlerle ilerleyecektir.

kredi kartına limitinden fazla para yatırmanın zararı

Bu tarz sorunlar yaşamamak için çalışan bankanın önemi oldukça yüksektir. Düzenli olarak her yatırmış olduğunuz paraların bilgi fişlerini bir kenarda biriktirmeye özen gösterin. Böylelikle en küçük belge ve delil sorunu yaşamadan işlemlerinizi halletmiş olursunuz.

Kredi Kartına Fazla Para Yüklenmesinin Avantajları Nelerdir?

Kredi kartına fazla para aktarımın avantajları çok fazla sayıdadır. Bunların başında içinde kalan paranın diğer otomatik olarak kesilmesi gelir. Siz nerede olursanız olun, banka bunu gerçekleştirir. Sadece bu paranın fazla olması, borçlar için değil, kredi çekmek istediğinizde de işinize yaracaktır.

Pozitif bir çizelgeye sahip olmak banka koşulları için oldukça önemlidir. Düzenli olarak kart borcunuzun ödenmesi bile yüksek puan almanıza neden olurken, diğer taraftan fazla yükleme yapmanız otomatik olarak borcun ödenmesi anlamına gelmektedir. Kredi kartına fazla para yatırılması halinde olabilecekler hakkında tüm bilgiler bu yönde ilerlemeye devam edecektir.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir