Kredi Kartı Tek Çekimi Taksitlendirme


Kredi kartından tek çekim harcamalar taksitlendirme yapmak konusunda, bankalar oldukça hassas yaklaşmaktadır. Bütün bankalar kişilerin harcama yapmasına teşvik etmek için aralıksız çalışmalarını sürdürürler. Bununla birlikte gösterilen reklamlar, avantajlar ve diğer koşullar uygun hale getirilir. Sürekli olarak her ay ödemekte olduğunuz kart ekstresi, tartışmasız olarak ödenmek zorundadır. Kart sahibi kişileri biraz daha borçlandırmak adına ara vermeden bir alışveriş çılgınlığı geliştirilmektedir. Bunun içinde yakın bir zamanda çözüme kavuşan, tek slipe taksit imkanı sunulmaktadır.

kredi kartından yapılan tek çekim harcama nasıl taksitlendirilir

Tüm bankalar en az 50TL olmak koşuluyla, bu fırsatı sunarlar. Bununla birlikte gösterilmekte olan çalışmaların birkaç resmi durumu vardır. Devamlılığı sürdürmeniz, borçlanma durumunuz artsın dite ara vermeden fırsatlar sunulmaktadır. Kesintisiz olarak nakit ihtiyacını karşılayan kartların neler yaptığına biraz daha yakından bakmakta fayda var.

Kredi Kartlarından Tek Seferde Yapılan Harcamalara Taksitlendirme Yapılıyor mu?

Kredi kartlarından tek seferde yapılan harcamalara taksit imkanı tüm bankaların ortak çalışması olarak kabul edilebilir. En az 50 ve 100TL tabanlı olan bu çalışma sayesinde, tek seferde ücretini ödeseniz de taksit yapabiliyorsunuz. Ancak kredi kartından tek slipe taksit yapmak için yapılması gerekenlere uygun hareket etmeniz gerekmektedir. aksi taktirde bu fırsatlardan yararlanamamaktasınız.

  • Kredi kartının geçerli olduğu tüm noktalardan 3 ila 12 taksit yapma hakkına sahipsiniz.
  • Taksitlendirme yapmak istediğinizde alışveriş esansında bu talebi yerine getirmeniz daha uygundur. Çünkü hesap kesim sonrasında işlemler kapatılacaktır.
  • Kredi kartıyla kuyum, kozmetik, akaryakıt, ofis malzemesi gibi alışverişlerde taksitlendirme sayısının daha az olması problemi yaşayabilirsiniz, yasal olarak desteklenmektedir.
  • Sanal kart adı verilen sistemlerde de taksitlendirme talebinde bulunma hakkına sahipsiniz.
  • Taksitlendirme yapmak istediğiniz harcamalar sadece TL bazında yapılan ödemeler için geçerlidir. Yurtdışı harcamalarına taksitlendirme yapılmayacaktır.
  • Yaptığınız her harcama için her ürün için ayrı bir taksitlendirme hakkını elinizde bulundurabilirsiniz.
  • Her harcama için sadece bir taksitlendirme hakkına sahipsiniz. Yani aldığınız bir ürünü 2 kere taksitlendirme yapamazsınız.
  • Taksitlendirme yapmanız halinde, gününden önce ödenen miktarlar faiz oranından düşmek zorundadır.

Kredi Kartından Tek Seferde Yapılan Harcamalara Taksit Yaptırmak Avantajlı mıdır?

Kredi kartından tek seferde yapılan harcamaların taksitlendirilmesindeki avantajlar oldukça fazladır. Çünkü sürekli olarak harcama yapılmaktadır. Bunların hepsini aynı ayda ödemek oldukça güç durumlara dönüşebilmektedir. Bunun yerine her ay düzenli olarak çok daha az miktarlar ödemek, daha kolay bir sistem olacaktır.

kredi kartı harcamalarını taksitlendirmenin avantajları

Taksitlendirme hakkınızın her ürün geçerli olması ve limitiniz ölçüsünde istediğiniz kadar bunu gerçekleştirme hakkına sahip olmanız ayrı bir konudur. Belirlenen tarihlerden önce yaptığınız ödemeler, yine avantaj olarak karşınıza çıkar. Çünkü işlenen faiz oranı genel anlamda otomatik olarak düşecektir. Bu sayede borçların daha kısa zamanda bitmesi ve limitlerin normale dönmesi hedeflenmektedir.

Tek Slip Alışverişlerin Taksitlendirilmesinin Dezavantajları Nelerdir?

Tek slip harcamaların taksitlendirilmesindeki dezavantajlar, genel olarak kullanılan alanlarda zorluk çıkartmaktadır. Örneğin sürekli olarak arabalara akaryakıt alınması gerekmektedir. Buradaki taksit sayısının düşüklüğü veya ödenen miktarın olanaktan faydalanmıyor oluşu hesaplarda dengesizliği yol açmaktadır.

Kuyumcu alışverişlerinde tüm bankalar çok az sayıda taksit yapmaktadır ve faiz oranı diğer alanlara göre daha fazladır. Fiyat yükseldiği halde, taksit sayısının az olması yine kullanıcın aleyhinedir. Yurtdışında ve döviz bazındaki harcamalara zaten taksit yapılamamaktadır. Kredi kartından tek çekim harcamalar taksitlendirme yapmak yerine göre farklılık gösteren bir çalışmadır.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir