Devletten Kadınlara Geri Ödemesiz Kredi


Kadınlara sağlanan devlet destekli geri ödemesiz kadın girişimci kredisi adına her geçen yıl biraz daha talep olmaktadır. Bununla birlikte gösterilmekte olan ilgiden memnuniyet ve gelecek adına güzel adımlar atılacağının habercisi olmaktadır. Amaç olarak kadınların iş hayatına olan bakış açılarını değiştirmek ve patron sıfatında kişilerinde kadın olabileceği hakkında bilgilerde bulunmak geliyor.

Özellikle seçilmekte olan iş kolları tamamen hanımların rahat bir şekilde anlayabileceği, geliştirebileceği ve sonuç olarak pozitif neticeler alına bileceği sistemlerde ilerlemektedir. Yapmanız gereken KOSGEB ve türevleri olan kuruluşlara başvurmaktır. Bu evreden nasıl bir yol izleneceği hakkında bilgiler verilmeye devam edilmektedir. Artık tüm kadınlar, işyeri açmak, evde iş geliştirmek adına sermaye sahibi olabilecekler. Gereken koşul ve gelişmeler yerine getirildiği sürece hiçbir problem çıkmayacaktır. Tek yapmanız gereken küçük çaplı bir takip ve sonrasında iş kadını olma süreci gelmektedir.

Devlet Destekli Kadın Girişimci Kredisi

Devlet destekli kadın girişimci kredisi hakkında birçok kişi neler olup bittiğini öğrenmek istiyor. Çünkü sağlanan imkanlardan milyonlarca kadın yararlana bilerek kendi iş imkanın oluşturabiliyor. Bunun gerekenler oldukça makul sebeplere göre ayarlanmaktadır. Yapılan çalışmalar hibe edilen düşük faizli kredi ve kredi olarak karşımıza çıkıyor. Burada sağlanan kurslar doğrultusunda seçmiş olduğunuz iş koluna göre şekillenmektedir.

kadınlara teşvik kredisi

2018 yılında yüzlerce kadın kendi seçtikleri iş alanlarında tecrübe kazanarak, iş sahibi veya iş sahibi oldular. Bununla birlikte devamlı olarak kullanmakta olduğumuz iş alanların ne kadar etkili olunabileceği de görülmektedir. Ancak geri ödemesiz devlet kredisi için bilinmesi gerekenlerin başında, her para faktörünün olduğu alanda olduğu gibi burada da koşullar koyulmaktadır. Yapılan çalışmalar koyulan bu koşulara göre değişiklik göstermektedir. İŞKUR gibi noktalara ulaşmanız gerekmektedir. Sınavlar ve iş yeri açma yetkisine sahip olacak girişimlere yardımcı olunmaktadır. Daha küçük çaplı olanlar farklı alanlarda eğitim görmektedir.

Kadınlara Özel Devlet Destekli Geri Ödemesiz Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar

Öncelikle kadınlara sağlanan devlet destekli geri ödemesiz kredi almak için yapılması gerekenler listesinde 18 yaşından büyük olmanız gelmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her kadın KOSGEB’e başvuru yaparak bu sisteme dahil olabilirler. Düzenli olarak açılacak olan kurslar İŞKUR aracılığıyla yapılmaktadır. Burada çalışmak istediğiniz iş alanları hakkında, bilmeniz gereken tüm detaylar öğretilmektedir. İster usta olun isterseniz yeni başlayın bu kurslara katılmak zorundasınız.

devletten kadınlara hibe kredi

Kısmı olarak 3 e ayrılan ödemeler, genel anlamda geri ödemesiz olmaktadır. Ayrıca daha fazla kadına ulaşmak adına yapılan çalışmalar neticesinde düşük faizli kredi verilme fırsatı da iş kurmak için yeterli bir neden olacaktır.

Kadınlara Sağlanan İş Kolları Nelerdir? Eğitimler Ne Seviyede Yapılmaktadır?

Kadınlara sağlanan kredi için istenilen meslek grupları, genel olarak şöyle sıralanmaktadır;

 • Kafeterya
 • Börek salonu
 • Kuaför
 • Fast Food sistemi
 • Tuafiye
 • Ev Yemekleri Salonu
 • Bayan ve çocuk iç giyim
 • Aksessuar Dükkanı
 • Ayakkabıcı Dükkanı
 • Çantacı
 • Bayan Kuaförü

Kredi olanağından yararlanmak isteyenler, bu iş kollarıyla alakalı projeler sunmak zorundadırlar. Sadece4 gün sonra yeni bir işveren piyasaya giriş yapabilir. Tüm bunlar için gerekli aşamaları takip etmek ve araştırmak gerekmektedir. Kadınlara sağlanan devlet desteli geri ödemesiz kadın kredisi hakkında tüm bilgilere ulaşmak için gerekli mercilere başvuru yapmanız yeterli olacaktır.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir