Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir?


Asgari ücretle çekilen en yüksek kredi tutarı, bankadan bankaya farklılık gösterecektir. Kredi çekmek, uzun yıllardır nakit para ihtiyacı duyanların, araba almak isteyenlerin, ev sahibi olmak isteyenlerin çıkış kapsı olmuştur. Bankalar aracılığıyla yapılan bu çalışmalar, zaman zaman farklı dengeler üzerine kurulmaktadır. Temel olarak bankadan kredi kullanmak için gelir belgesi ve sosyal güvence altında olmanız talep edilir. Ancak maaşınız ne kadar olduğuna göre alacağınız miktar şekillenecektir. Devamlı olarak kullanmakta olduğumuz iş alanlarından elde ettiğiniz gelir, bankaların size vereceği miktarı belirler. Yasal olarak sunmakta olduğunuz evraklar geçerli olacaktır. Aile bireylerinizden ya da farklı bir alandan kazanacağınız paralar, bu noktada geçersiz sayılacaktır.

Normal standartlara uygun bir iş yerinde çalışan biri, 2019 yılında artık 2020TL olarak net kazanç elde etmektedir. Bu nedenle her ay 1.000TL banka kredisi taksiti ödemesine normal gözle bakılacaktır.

Asgari Ücretle Çalışan Biri En Yüksek Ne Kadar Banka Kredisi Kullanabilir?

Bankaların asgari ücretle çalışanlara verdikleri en yüksek tutar, tabi ki farklılık gösterecektir. Her bankanın kişi konusunda değerlendirme farklıdır. Kredi kartı borcunuzun olması ve diğer kredi notu değerleri gibi durumlar değişiklik gösterilmesi için yeterli olacaktır. Devamlı olarak sistemde çalışan olarak gözüken ve herhangi bir ödeme zorluğu olmayan kişiler kredi fırsatlarından rahatça faydalanabilmektedir.

Hangi iş kolunda olursanız olun, 2020TL miktarındaki asgari tutara sahip olmak için aynı zamanda sigortalı bir işçi olmanız gerekmektedir. Bu kriterlere uymanız durumunda, tüm bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmanız çok zor olmayacaktır. Bankalar kredi tutarlarını hesaplarken, %40 veya %60 oranında ödeme yapabilme potansiyeli olduğunu hesaplarlar. Bu durumda maksimum çekilebilecek tutar 20.000TL olarak gözükmektedir. Yapılacak olan çalışmalar, çekilebilecek olan tutar ve sunulacak teminat gibi durumlarda çok daha yüksek miktarlar çekilebilir. Ancak sunmakta olduğunuz gelişmeler neticesinde bir o kadar yükselen faiz ve taksit sayısını iyi hesaplamak gerekmektedir. Kullanılacak olan tutarın eksiksiz olarak geri iade edilmesi zorunlu bir durumdur.

asgari ücretli maaşın kaç katı kredi çekebilir

Asgari Ücretle Çalışan Birisinin Kredi Çekmek İçin Yapması Gerekenler?

Asgari ücretle çalışan birisin kredi çekmek için yapması gerekenlerin başında, çekeceği tutarın ne kadar olması gerektiğini ayarlaması gerekecektir. Çünkü ev sahibi olmak isteyen biri için öncelikle teminat, istenirse kefil bulundurması gerektiğini bilmesi gerekmektedir. Bu adımdan sonra çalışmak istediği bankanın şubesi, internet sitesi ve ya telefon bankacılığıyla başvuru yapması gerekmektedir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda istenilen evrak ve belgeleri sorunsuz bir şekilde iletmesi gelecektir.

asgari ücretle çalışanlar nasıl kredi alabilir

Kredi notunuzun yeterli olması gerektiğini unutmayın. Çekilecek tutar 20.000TL üzeriyse kesinlikle bu puanlama tablosu kredi için belirleyici olacaktır. Ev sahibi olmak isterseniz, kefil dahil herkesin kredi notunun tam olması gerekmektedir.

Asgari Ücretle Çalışan Birisi Hangi Şartlarda Kredi Kullanamaz?

Asgari ücretler çalışan birinin kredisine engel olan durumların başında, çekeceği miktarın yüksek olması ve kredi notunun düşük olması gelmektedir. En önemli kavramların başında bunlar gelmektedir. Devamlı olarak bankalar kredi ödemeden önce kredi puanlama tablosuna bakarlar, talep ettiğiniz miktar yüksekse kefil istenir ve gelecek olan kişinin de kredi notuna bakarlar. Bu nedenle yapılacak olan çalışmalar ve talep edilecek kredi miktarları önceden bu tarz konulara uygun bir halde düşünülmek zorundadır. Asgari ücretle çekilen en yüksek kredi tutarı çekmek için çok yüksek kredi notlarına gerek duyulmayacaktır.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir