3 Aylık Sigortalıya Kredi Veren Bankalar


3 aylık sigortası olanlara kredi veren bankalar ülkemizde mevcut bulunuyor. Bu kadar hızlı hareket edilmesinin istenmesinde çok fazla neden yatmaktadır. Bilindiği gibi asgari ücret 2020TL olsa da her geçen gün biraz daha hayat pahalılığı artıyor. Sadece temel ihtiyaçları karşılamak bile oldukça zor bir duruma geldi.

Böyle nedenler her zaman için nakit para ihtiyacının olduğunun kanıtı niteliğindedir. Çalışanlar bir an önce bankalarla irtibata geçip, devamlı olarak kullanılmak istenilen kredi alanlarından faydalanmak istemekteler. Ancak bazı bankalar 3 ay kadar bir sigorta olmasını yeterli bulmamaktadır. Sürekli olarak 6 aylık bir zaman koyulup, daha sonra başvurusu yapılması istenmektedir. Fakat bazı bankalar bu talebe olumlu yanıt vermektedir. Vatandaşların böyle çalışmalara olanak tanıyan bankaları araştırıp, bu yönde ilerlemeleri tavsiye olunmaktadır. Yapılması gereken sadece birkaç işlem ve bununla birlikte,

Bankalar Neden 3 Ay Sigortalı Olanlara Kredi Verirken Zorluk Çıkartır?

3 aylık sigortalıya kredi desteği sağlayan bankalar her geçen sene biraz daha artmaktadır. Çünkü konu hakkındaki müracaat ve başvuru sayısı inanılmaz sayılara ulaşmaktadır. Devamlı olarak kullanılmakta olan krediler için çalışmalar tüm bankalar için farklı sonuçlanmaktadır. Özellikle sigortalı olunması ve sigorta süresi bazı bankalar için hayati önem taşır. Bunun nedeni son yıllarda yaşanan geri ödeme bozukluğudur. Yapılan araştırmalar ülkemizde şuan için 2 milyon banka borçlusu olduğunu ortaya koymaktadır. Durum böyle olunca bankalar kendilerini güvence altına almak adına sistemler geliştirmekteler.

3 aylık sigortalı kredi alabilir mi

Sigorta şirketlerinden ödenecek tutarlardan, gelir belgesindeki zorunluluklara varana kadar en ince hesaba kadar dikkat edilmektedir. Yapılacak olan ödemeler konusunda da bu yüzden de oldukça hassas yaklaşmaktalar. Özellikle yapılan çalışmalar ödeme yapılacak kişinin tüm resmi ödemelerinin takibinden, sosyal güvence durumlarına varana kadar devam etmektedir. Sigorta sürenizin çok olması her zaman için kredi çekmeniz konusunda sizler için büyük avantajlar sunacaktır.

3 Ay Sigortalıya Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

3 ay sigortası olanlara kredi fırsatı sunan bankalar ülkemizde 6 adet de olsa bulunmaktadır. Müşterisi olmanız işleri biraz daha kolaylaştıracaktır. Bu bankaların birinci sırasında Ziraat Bankası gelmektedir. Diğer tercihlere göre daha uygun faiz oranları ve sağladığı kolaylıklardan dolayı tercih edilebilir. Denizbank bazen faiz uygulamasından dolayı eleştiri alsa da 3 aylık sigortası olanlara imkan sağlayan bir bankadır. ING Bank yabancı bankalar adına ülkemizde en çok tercih edilen bankadır. Özellikle sunulan kredi seçeneklerinde farkını ortay koymaya devam etmektedir.  Denenmek istenirse iş Bankası, Halk Bankası, Finans Bank’ta kullanılmasında gelişim sağlanabilecek seçenekler arasında yer almaktadır.

Sigortam Yok Kredi Çekebilir miyim?

Sigortası olmayanların kredi kullanması için yapması gerekenlerin başında kredi notunun yüksek olması gelmektedir. Bankalar sigorta süresi yetersiz olanlara bile kredi desteği sağlamazlar. Bununla birlikte gösterilmekte olan çalışmalar her zaman kredi puanlama tablosuna göre şekillenmektedir. Sigortanız olmasa da kredi puanınızın yüksekse gayet rahat bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

sigortam yok kredi alabilir miyim

İkinci bir seçenek gelir belgesidir. Kira geliri gibi bir kazanç sahibiyseniz bankalar sigortadan daha çok önem verecektir. Resmi kayıtlar altında adınıza ait bir ev, dükkan gibi gelir elde edebileceğiniz maddi olanaklara sahipseniz işlemleriniz hızlı bir şekilde sonuçlanacaktır. 3 aylık sigortası olanlara kredi veren bankalar yukarıdaki seçeneklere uygun olan kişilere de kredi desteği sağlayacaktır.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir